TÉMA Chlamydie
Chlamydie

Chlamydie

Chlamydie jsou mikroorganismy, které v těle způsobují infekci. Chlamydie napadají pohlavní orgány a také dýchací cesty.

Chlamydie způsobuje prvok Chlamydia trachomatis, který se usazuje v buňkách tvořících vnitřní oblast kanálu děložního čípku, který spojuje pochvu s dělohou. Nepostihuje samotné buňky dělohy, ale může se usadit v konečníku nebo močové trubici. Pokud se v této fázi rozšíření nezačne s léčbou, šíří se původce dál, což vede k závažnému poškození celého pohlavního ústrojí. Dochází k poškození sliznice, které potom vede k slepení vejcovodů, a posléze ke vzniku rizika případného mimoděložního těhotenství.

U mužů se chlamydie často vyskytují v močové trubici. Prvním příznakem chlamydie bývá bolestivý vřed na genitálu. Po několika dnech následuje horečka doprovázená zimnicí, spolu se zduřeninami mízních uzlin v oblasti třísel. Třetím stádiem obvykle bývají rozsáhlé záněty pohlavních orgánů, případně konečníku. U žen může infekce chlamydie způsobit neplodnost následkem rozpadu vaječníku a dělohy.

Chlamydie - příznaky

malý bolestivý vřídek, který se objeví na genitálu, zduření uzlin v tříslech, teplota, zimnice, pálení při močení, bolesti břichaČlánky na téma Chlamydie


Chlamydie patří do témat

Adresář

Poradna na téma Chlamydie

Diskutujte na téma Chlamydie

Píšeme jinde
  • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

  • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku